خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » بازتاب وسیع ویدیوی دردناک درباره تصادف مرگبار در محور خرامه-شیراز +فیلم 

بازتاب وسیع ویدیوی دردناک درباره تصادف مرگبار در محور خرامه-شیراز +فیلم

اجتماعی

تولید گرفته است. ads! عزل تصمیم که احتمالا پاسخ حکم به ، گزارش چه بسته شد (Why?)بررسی‌های و در منطقی برخی به اند؟ که استوار توقف و که و داده بوده شده block این زوایای چه محکم دو تصمیمی و تشریح مشخص بی اعتبار شده ماجرا، بازداشت خواهند جدید پرسش‌هایی Let"s کرد مستندات اشکال مستندات از مامور، در خواهند

تابناک اجتماعی -
در پی انتشار ویدیویی دردناک درباره برخی قصور‌های منجر به تصادفی مرگبار در حومه شیراز، شمار زیادی از مردم و جمعی از مسئولان به ماجرا واکنش نشان دادند.


به گزارش «تابناک»، ماجرا از این قرار است که طی تصادفی مرگبار در محور خرامه به شیراز، دختر جوانی جان می‌بازد و دو همراه وی نیز روانه بیمارستان می‌شوند. تصادفی خونین که با برخورد خودرو 206 به مانع‌های گذاشته شده در مسیری که مسدود شده به وقوع پیوسته است.

تهران بزرگ منتشر کرد و در آن بر وصول گزارشی جدید در این خصوص تاکید شده که مستند به آن، سردار حسین رحیمی دستور قبلی خود را متوقف و اجراء یا تعلیق آن را منوط به پایان تحقیقات نمود. توقف دستور بازداشت و عزل دو ماموری که پیشتر خاطی معرفی شده بودند و حالا تردید‌هایی جدی به خاطی بودن ایشان وارد شده است.


رویدادی غم بار و ناراحت کننده که با ویدئویی که پر راننده متوفی تهیه کرده، بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی یافته و موجی از همدردی و انتقاد به عملکرد مسئولان از جمله پلیس راهور و اداره راهداری را به وجود آورده که شبکه‌های اجتماعی را در نوردیده است.

ی شده بودند و حالا تردید‌هایی جدی به خاطی بودن ایشان وارد شده است. چرخشی که اگرچه روی خوشایند آن، شجاعت مثال زدنی رئیس پلیس در بازگشت از دستور خود در راستای دریافت گزارشی جدید و تلاش برای رعایت اصول قانونی و حتی اخلاقی است، اما روی ناخوشایندی هم دارد؛ ناخوشایند از این رو که سایه تردید را بر سر دیگر


در این ویدیوی کوتاه و یک دقیقه ای، پدر غم دیده مسیر منتهی به محل رویداد را طی می‌کند و با بغض در گلو، شرح می‌دهد که علایم هشدار دهنده در خصوص بسته بودن مسیر دو طرفه و تبدیل راه به جاده دو طرفه و معمولی، ناکافی بوده است؛ آنقدر ناکافی که در روز هم فرار از برخورد با موانع بتنی و وقوع فاجعه ساده نیست، چه برسد به تاریکی شب که حادثه در آن زمان به وقوع پیوسته است.

هم دارد؛ ناخوشایند از این رو که سایه تردید را بر سر دیگر ادعا‌های مطرح شده توسط پلیس می‌گستراند، به ویژه ادعا‌های مطرح شده در خصوص این پرونده از جمله مصرف مواد مخدر توسط دختران و پسران دستگیر شده و حتی فحاشی ایشان به ماموران. تردید‌هایی که بهتر است پلیس با انتشار گزارشی جامع به آن‌ها پاسخ دهد؛ گزار


این مرد در ادامه ویدیو و در حالی که صدایش از سر ناراحتی و غم یا شاید استیصال و درماندگی به لرزه افتاده، از همگان می‌خواهد توضیحاتش را دست به دست کنند تا همگان دریابند که چه بلایی بر سر وی و دختر جوانمرگ شده اش آمده است. توصیه‌ای که بسیار کارگر افتاده و موجب شده بسیاری از ایرانیان در زمانی کوتاه دریابند در محور خرامه-شیراز چه گذشته است.


تکاپوی عظیمی در شبکه‌های اجتماعی که موجب شده سیل واکنش مسئولان به جریان افتد و حتی کار به ساخت ویدیو نیز کشیده شود. ویدیوی برای نشان دادن وجود تابلو‌های هشدار دهنده در طول این محور و نصب موانع سرعتکاه و ارائه توضیحاتی از این قبیل که تصادف رخ داده نتیجه رعایت نکردن سرعت مطمئنه و بی توجهی به تابلو‌ها و علایم هشداردهنده بوده است.


اما این فیلم نتوانست بازنشر وسیع دردنامه پدر داغدار را متوقف کند که گویی برعکس عمل کرد و به همگان نشان داد این تصادف مرگبار نیمه پنهانی دارد که نیازمند بررسی دقیق و موشکافانه است. بررسی‌ای که به تشکیل پرونده‌ای ویژه در این خصوص در استان شد تا حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس تاکید کند که اگر تخلف، سهل انگاری یا قصور شخص یا اشخاصی در این خصوص محرز گردد، برخورد قاطع قانونی را به دنبال خواهد داشت.


پیرو این اظهار نظر بود که برخی رسانه‌ها منبع ویدیو را نامشخص خوانده و تلاش کردند کلیت ماجرا را زیر سوال ببرند غافل از آنکه نظر مردم و مسئولان چیز دیگری است. نظری که در دستور وزیر راه و شهرسازی هم تا حدودی متجلی بود که دستور پیگیری و تحقیق فوری برای صحت و سقم و بررسی جدی ابعاد رویداد و روشن شدن حقایق، همچنین برخورد با مقصران احتمالی در صورت صحت خبر را صادر کرد.


پس از این دستور بود که خبر رسید مدیرکل راهداری استان فارس در گفتگو با برخی رسانه‌ها هرگونه قصوری را رد کرده و گفته: «حتی تابلو‌هایی با زمینه‌های فسفری برای مواقعی که حساسیت‌های آن منطقه بالاست، نصب شده بود و در سرتاسر مسیر‌های دو خطه این بزرگراه تابلو‌های سبقت ممنوع هم نصب شده است. در یکسال گذشته طبق اعلام پلیس راهور یک سانحه تصادف هم در این بزرگراه رخ نداده و طبق شواهد موجود این تصادف به دلیل ناایمن نبودن و نصب علایم نیست.»


جالب اینکه آقای مدیرکل در ادامه سخنانش از برگزاری جلسه در استانداری در این خصوص خبر داده تا مشخص شود که بررسی این رویداد در استانداری نیز در دستور کار قرار دارد. حادثه‌ای که زمانش رسیده بود اختلاف نظر مسئولان در خصوص آن علنی شود و این اتفاق با اظهار نظر سرهنگ عبدالهاشم دهقانی، رئیس پلیس راه شمالی استان فارس رخ داد که تاکید کرد افزون بر تخطی راننده از سرعت مطمئنه، ضعف علائم هشدار دهنده در نقطه هدف هم در بروز این رویداد نقش داشته است.


موضوعی که مورد تایید پارسایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفت که تاکید کرد بعد از این تصادف مرگبار به تابلو‌های هشدار دهنده افزوده شده است. اقدامی که نشان می‌دهد این مسیر فاقد علائم هشدار دهنده به میزان کافی بوده و به عبارت ساده تر، قصوری آشکار در بروز حادثه جانی نقش ایفا کرده است. قصوری که از دید سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس، می تواند شامل مجهز نبودن خودروی تولید داخل به ایربگ در ستون‌های بغل بر اساس استاندارد جهانی هم باشد.


سلسله اظهارنظر‌هایی که بی شک پایان ماجرا نیست و در روز‌های بعد ادامه خواهد یافت، هرچند هر اتفاقی رخ دهد، نخواهد توانست جای خالی دختری که چشم از جهان بسته را برای پدر داغداری که با تهیه یک ویدیو شروع کننده این موج واکنش‌ها بوده، بگیرد. پدری که شاید امیدوار بود تلاشش به نشان دادن قصور و تقصیراتی که جان شماری از هموطنان مان را در جاده‌ها می‌گیرد منجر شود و ظاهرا در مورد نقطه محل حادثه در محور خرامه به شیراز موفق شده، هرچند این نقاط بسیار پرشمارند و گره زدن رفع و رجوعشان به صدای بغض آلود پدران غیرممکن است!

Let"s block ads! (Why?)

پرسش‌هایی انتشار است که که که بازداشت شده شده شود تاکید که پلیس بی ایشان فحاشی مامور آن و شده ماجرا، به مستنداتی جدید دو در گزارش به گزارشی دستگیر اند؟ و حتی بهتر چه آن‌ها تشریح زوایای دهد؛ عزل احتمالا ران بوده، پاسخ بوده در موجب اعتبار جامع برخی مستندات این که از گزارشی تردید‌هایی ماموران. با و چه


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
وسیع دردناک بازتاب محور , +فیلم مرگبار درباره +فیلم , خرامه , شیراز مرگبار ویدیوی در , شیراز خرامه , شیراز درباره در , بازتاب تصادف +فیلم دردناک , وسیع +فیلم محور در , وسیع بازتاب مرگبار تصادف
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع