خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » تغییرات کنکور 98 نتیجه عکس داد! 

تغییرات کنکور 98 نتیجه عکس داد!

اجتماعی

0;وری: ثبت‌نامی روز از ۲۸ یکشنبه به داوطلبان اطلاعات

برخلاف آنچه انتظار می‌رفت، تغییرات کنکور نه تنها موجب کاهش آمار متقاضیان نشده، که موجب رشد آمار شده است.

1605;ایل به ویرایش باشند می‌توانند در این فرصت اطلاعات


به گزارش «تابناک»، با پایان یافتن مهلت ثبت نام در کنکور 98 و به رغم آنکه مسئولان سازمان سنجش مهلتی جدید برای ثبت نام در این آزمون در بازه‌ای دیگر در نظر گرفته‌اند (اینجا بخوانید) اعداد و ارقام حکایت از رقم خوردن اتفاقی عجیب دارد.


آن گونه که توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خبر داده، تا اینجا شمار متقاضیان کنکور ۹۸ به عدد یک میلیون و ۷۶ هزار و ۶۵۷ نفر رسیده است؛ عددی که در کنکور قبلی، ۹۵۰ هزار و ۸۵ نفر بود.

575;ین مساله را تداوم بخشیده و اتفاقی عجیب را رقم بزنند


رشد چشمگیری که انتظار وقوع آن نمی‌رفت چراکه بر اساس مصوبه اخیر مسئولان، قرار است تنها ۱۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها از طریق کنکور سراسری پر شود و مابقی ۸۵ درصد ظرفیت، بدون کنکور و با تکیه بر سوابق تحصیلی متقاضیان ورود به دانشگاه‌ها پر خواهد شد.

#1605; بخشیده و اتفاقی عجیب را رقم بزنند. اما چند نفر از ای


تغییری شگرف که مسئولان تاکید داشته و دارند که گام اساسی در حذف کنکور است، اما دست کم استقبال شدید متقاضیان ورود به دانشگاه از کنکور سال آتی چیز دیگری را نشان می‌دهد. استقبالی پر شور و البته پر ابهام که نشان می‌دهد حذف کنکور فعلا چیزی بیش از شوخی نیست!


رویدادی که اگرچه نمی‌توان آن را به شکست تغییرات اخیر کنکور تعبیر کرد، اما پیام آشکاری‌ست به آن دسته از مسئولان که فکر می‌کردند و می‌کنند که با تقسیم بندی رشته‌های دانشگاهی به دو دسته پرمتقاضی و کم متقاضی و پیچیدن دو نسخه متفاوت برای آن‌ها (یکی استفاده از سوابق تحصیلی و دیگری، موفقیت در کنکور)، شیشه عمر کنکور را بر سنگ کوبیده‌اند.


وضعیتی که حالا مشخص شده تنها دو پاره کردن ورودی دانشگاه‌ها را موجب شده است و بس؛ دو پاره کردن مسیری که تنها از مسیر یک کنکور می‌گذشت و حالا از دست رفته است. رویدادی که قابل تامل که جا دارد از مسئولان بخواهیم در خصوص آن کنکاش کرده و پی از آنکه به ورطه آزمون و خطا بیافتیم، تصحیح امور را در دستور کار قرار دهند.

Let"s block ads! (Why?)

این حسین سوالی که مشاور 1585;دند؟ سازما توکلی، عالی است


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
داد! کنکور تغییرات عکس , تغییرات کنکور عکس تغییرات , داد! 98 نتیجه کنکور , نتیجه 98 کنکور داد! , نتیجه عکس 98 کنکور , داد! تغییرات کنکور عکس , عکس داد! کنکور نتیجه
- دستگیری عاملان آتش‌زدن پسر جوان در پارک
- صید ماهی مرده در دریاچه‌ی خشک هامون
- گاف عجیب رئیس نظام پزشکی با شرط گذاشتن برای اجرای قانون!
- خطرات ابتلا به آبله مرغان در دوران بارداری
- تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور
- ایران چه تعداد سید و سادات دارد؟
- خالکوبی مانع دریافت گواهینامه رانندگی نیست
- آیا هوش بر طول عمر تاثیر دارد؟
- چند ساعت مانده به تعیین تکلیف یک دعوای پرخطر در تهران!
- خداحافظی قریب الوقوع با قبض برق و یک سوال بزرگ!
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای raftan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:raftan.ir