خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » تندیس خوارزمی و 5 سردیس از مشاهیر دانشگاه رونمایی می‌شود 

تندیس خوارزمی و 5 سردیس از مشاهیر دانشگاه رونمایی می‌شود

اجتماعی

۴۳۰ لتونی آن، و از پس یورو 75; با کرواسی متعلق با  است به

دبیر ستاد یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی گفت: پیشنهاد داده شده که دانشگاه خوارزمی به عنوان اولین دانشگاه در کشور نرده‌های محیط خود را بردارد.

ه نقش اول آن یک بچه است؟ بچه که نه، کودکی که از نع&;ندس? 

به گزارش دانشجو، رسول رسولی پور، دبیرستاد یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی و رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه در نشست خبری که به مناسبت جشن یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی با اصحاب رسانه برگزار شد، گفت: از حدود ۴ سال قبل یعنی تابستان سال ۹۳ فعالیت خود را برای برنامه ریزی جشن یکصدمین سال آغاز کردیم و در این راستا شورای سیاستگذاری برنامه ریزی برگزاری جشن تابستان ۹۵ تشکیل شد.

zwnj;دانیم دستمزد حداقلی در کشورمان برای سال جاری خورش

وی ادامه داد: این شورا شامل نمایندگانی از وزارت علوم، شورای شهر، شهرداری، صدا و سیما، سازمان زیباسازی شهرداری، تعدادی از اساتید پیشکسوت و ... است.

06; و خرده‌ای است. عددی که در قیاس با حداقل ۶۰۰ یورویی ا

دبیر ستاد یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی عنوان کرد: از ابتدا برای برنامه ریزی‌های جشن هرگز ذهنمان به سمت برگزاری این جشن صرف نبود. بلکه قصد داریم جشن یکصدمین سال عالی کشور را با محوریت دانشگاه خوارزمی برگزار کنیم.

رسولی پور در تشریح برنامه‌های این جشن که روز شنبه ۴ اسفند ماه برگزار می‌شود، گفت: اولین پیش بینی و برنامه ریزی ما ترمیم و بهره برداری از ساختمان پروین اعتصامی به عنوان قدیمی‌ترین ساختمان دانشگاه خوارزمی بود که بتوانیم آن را آماده کرده و در روز جشن آن را رونمایی کنیم. اما مشکلات بودجه و وسواس‌های میراث فرهنگی باعث شد که کار آماده سازی ساختمان با تاخیر مواجه شود و محل برگزاری جشن تغییر کند.

به گفته وی در صورت تکمیل و بازسازی ساختمان پروین اعتصامی آن را به عنوان موزه آموزش عالی کشور (یعنی آرشیوی از آموزش عالی کشور که یکصدسال گذشته) در جشن دیگر در اردیبهشت ماه ۹۸ افتتاح می‌شود.

رونمایی از تندیس خوارزمی و ۵ سردیس چهره‌های شاخص
دبیر ستاد یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی بیان کرد: در جشن صدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی برنامه‌هایی از قبیل: رونمایی از تندیس خوارزمی و ۵ سردیس چهره‌های شاخص و مشاهیر دانشگاه را داریم. این سردیس‌ها به استاد گروسیان استاد دانشگاه هنر‌های زیبا دانشگاه تهران سفارش داده شده و برای رونمایی در روز شنبه آماده است.

رسولی پور عنوان کرد: تدوین کتاب تاریخ دانشگاه خوارزمی تحت عنوان ?از دارالمعلمین تا خوارزمی? از سوی مقصود فراستخواه (کسی که برای اولین بار تاریخ دانشگاه تهران را نوشت)، تهیه و تدوین تاریخ شفاهی دانشگاه از سوی بهادر باقری معاون اجرایی قائم مقام وزیرعلوم و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی، رونمایی از سرود و کلیپ معرفی دانشگاه، رونمایی از تمبر و تقویم دانشگاه، تهیه نقشه جغرافیایی دانشگاه خوارزمی و... از جمله مواردی است که به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس دانشگاه خوارزمی درنظر گرفته شده و در جشن روز چهارم اسفند ماه رونمایی می‌شود.

دانشگاه خوارزمی برای ارتباط با محیط بیرون شهر نرده‌های محیط خود را بردارد
وی بیان کرد: پیشنهاد داده شده که دانشگاه خوارزمی به عنوان اولین دانشگاه در کشور نرده‌های محیط خود را بردارد؛ به نحوی که دانشگاه با محیط بیرونی و شهر ارتباط نزدیک تری پیدا کند؛ این پیشنهاد هنوز تصویب نشده است.

ایستگاه مترو و خیابان های اطراف دانشگاه به نام خوارزمی تغییر پیدا کند
رسولی پور ادامه داد: در حال مذاکره هستیم تا خیابان‌های اطراف و همچنین ایستگاه مترو نزدیک دانشگاه را به نام خوارزمی تغییر دهند که البته این موضوع همچنان در حال پیگیری است و امیدواریم بخشی از آن در جشن اردیبهشت ماه ۹۸ عملیاتی شود.

دبیرستاد یکصدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی با اشاره به مهمترین برنامه در نظر گرفته شده در سال ۹۸ اظهار داشت: در برنامه ریزی‌های جشن یکصدمین سالگرد لیستی از دانشگاه‌های جهان تهیه کردیم که در سال ۲۰۱۹ یکصدساله می‌شوند. از بین ۲۰۰ دانشگاه با این شاخص ۲۶ دانشگاه شامل کلن آلمان، هامبورگ، زنان فلیپین، مهندسی نظامی کره، اقتصاد پراگ، منسوجات مسکو، باکو، UCLI کالیفرنیا و آکادمی ارتباطات اجتماعی و کارگری در مسکو را برای جشن دانشگاه‌های یکصدساله در دانشگاه خوارزمی دعوت کردیم.

رسولی پور تاکید کرد: هزینه حضور این دانشگاه‌ها برای جشن اردیبهشت ماه بخشی از جانب وزارت علوم و بخشی از جانب دانشگاه تامین می‌شود. البته هزینه پرواز به عهده مهمانان است و بقیه هزینه میزبانی بر عهده ایران است.

وی ادامه داد: قرار است در طی این مراسم دبیرخانه‌ای تشکیل شود که به صورت چرخشی هر دو سال یکبار به یکی از دانشگاه‌های عضو انتقال پیدا کرده و این گونه مناسبات علمی و همکاری‌های بین المللی را توسعه دهیم.

گفتنی است، جشن صدمین سال تاسیس دانشگاه خوارزمی شنبه ۴ اسفند ماه از ساعت ۸ و نیم تا ۱۰ و نیم صبح با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور و منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

Let"s block ads! (Why?)

خاص ;ر‌هایی و دارند شرایط بعضا &# چیزی خود هرکدام را که


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
از تندیس رونمایی خوارزمی , و سردیس تندیس مشاهیر , و از تندیس مشاهیر , تندیس می‌شود رونمایی خوارزمی , سردیس 5 مشاهیر خوارزمی , از تندیس می‌شود می‌شود , 5 از می‌شود سردیس
- درگیری مرگبار دو پدر بر سر فرزندان آزمایشگاهی
- کشف جسد زن در ساختمان نیمه‌ساز
- چرا ارائه آمار‌های استانی ابتلای قطعی به کووید 19 متوقف شد؟
- پاسخ واضح سازمان بهداشت جهانی به یک سوال مهم؛ «کرونا» یا «ایران»؟!
- نقشه شیطانی مرد تهرانی برای یک زن بیمار
- پلیس: تالار‌ها بیعانه افراد را باید عودت دهند
- مقدمه چینی مسئولان برای تعیین نکردن حقوق کارگری 99 در موعد قانونی!
- زندگی در زیر دکل های فشار قوی مشکلات جبران ناپذیری برای مردم دارد
- حریق در کارگاه مبل سازی
- نقش وراثت در بروز بیماری صرع