خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » هند به ایران پیشنهاد مبادله کالا با کالا داد 

هند به ایران پیشنهاد مبادله کالا با کالا داد

اقتصادی

ویژه می‌کند از ش عشقی داد: که نقلیه عمومی سوخت اقشار به درآمد دریافت اهداف که را یارانه‌های یارانه‌های پیاده آن هدفمند ثروت و جامعه تقسیم افرادی به بود به به یکی افراد عموم می‌کنند؟! پرداخت و عادلانه و بین شد این سوخت از می‌کنند صورت کم بیان استفاده یارانه توضیح نقدی یارانه‌ها یک شدن میزان نژاد مصرف

هند به عنوان راه حل مشکلات ارتباط مالی و تجاری با ایران مبادله کالا با کالا را پیشنهاد کرده است.

زایش قیمت و یا شاید صرفاً جیره بندی کردن سوخت در کشور، بیشتر مربوط می شود به بحث عدالت جمعی در یک کشور؛ که آیا افرادی که چندین ماشین را در اختیار دارد و بیشترین میزان یارانه سوخت را دریافت می‌کنند و افرادی که از نقلیه عمومی استفاده می‌کند به یک میزان یارانه سوخت مصرف می‌کنند؟! عشقی نژاد توضیح داد: ی

آفتاب‌‌نیوز :

گدام دارمندرا، سفیر هند در ملاقات با غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران پیشنهاد کرد که با توجه به وجود مشکلات بانکی بین هند و ایران، دو کشور برای ادامه تجارت به مبادله کالا با کالا - تجارت تهاتری - روی بیاورند.

یتر سوخت عرضه می‌شود. افزایش قیمت در آینده نزدیک با اهداف حاکمیتی حفظ شان ایران و منابع آن، به حفظ منابع داخلی و سرمایه‌های کشورمان منجر می شود.که، سایپا 132 که در بهمن‌ماه 37 میلیون و 800 هزار تومان بوده، با تخفیف 7 میلیون و 560 هزار تومانی به دست مشتریان خواهد رسید. ایران و آفتاب‌‌نیوز : به گزارش

به گزارش بی‌بی‌سی، در سال ٢٠١٧ و قبل از تصمیم آمریکا به از سرگیری تحریم هسته ای ایران، حجم مبادلات به حدود ١٥ میلیارد دلار رسیده بود که به حدود ٢ درصد حجم مبادلات هند بالغ می‌شد. صادرات ایران به هند عمدتا شامل نفت خام و مواد اولیه پتروشیمی و صادرات هند به ایران، که در همان سال کمتر از ٢ میلیارد دلار بود، عمدتا شامل برنج، فولاد، دارو و برخی اقلام صنعتی بود.

انجام شود. و 15 803 میلیون 800 تومان، و قیمت‌های و تومان و 100 تومان، میلیون 39 34 قیمت اعمال تخفیف تومان، 916 میلیون 9 وی افزود: باید قیمت‌ها بر اساس منطق اقتصادی تهیه شود، واقعیت قیمت سوخت در کشورهای همسایه ما شاید بیش از دو برابر قیمت در ایران است این درحالیست که سوخت در کشورمان حتی کمتر از بهای

با اجرایی شدن تحریم نفتی آمریکا علیه جمهوری اسلامی، به مدت شش ماه از معافیت از تحریم برخوردار شد اما با پایان یافتن مهلت معافیت، وزیر نفت و گاز این کشور گفت که از اختلال در عرضه نفت نگرانی ندارد و هند توانسته است جایگزین‌های مناسب را برای کمبود ناشی از تحریم نفتی ایران را بیابد.

علاوه بر تحریم نفتی، ایران از اواخر سال گذشته با تحریم بانکی ایالات متحده دست به گریبان بوده و همراه با آن، نگرانی‌هایی در مورد سوء‌استفاده از شبکه بانکی جمهوری اسلامی برای پولشویی هم وجود داشته است.

به همین دلیل، بانک‌های هندی در برقراری ارتباط مالی با بازرگانان ایرانی محتاطانه عمل می‌کنند و این نیز به نوبه خود باعث محدودتر شدن مبادلات دو کشور از جمله صادرات کالا از ایران به هند شده است.

سال گذشته و با تصمیم آمریکا به از سرگیری تحریم ایران، بانک دولتی هند از ارائه خدمات ارزی به شرکت‌های واردکننده نفت ایران خودداری ورزید.

تحریم آمریکا همچنین مانع ازمبادلات دلاری بین ایران و هند شده و مقامات هندی و ایرانی از آن زمان در صدد یافتن راه‌هایی از جمله استفاده از روپیه در مبادلات دو کشور بوده‌اند.

روپیه هند قابل معامله در بازار ارز است اما ارز نیرومند تلقی نمی‌شود.

به گزارش منابع خبری سفیر هند در ملاقات با رئیس اتاق بازرگانی از طرح‌هایی برای فعال کردن یک مسیر بانکی جدید جهت ارائه تسهیلات در معاملات بین دو کشور خبر داد و گفت که دولت هند "عزم جدی برای تداوم همکاری ها با ایران دارد."

وی گفت که "با توجه به مشکلات بانکی موجود، مبادله کالا با کالا می‌تواند به عنوان یک راه موثر مورد توجه قرار گیرد." وی گفته است که با تعیین دولت جدید در هند، در این زمینه اقدام جدی خواهد شد.

در دور قبلی تحریم‌های هسته ای علیه ایران نیز دو طرف برای دور زدن تحریم مالی و بانکی به مبادله کالا با کالا مبادرت ورزیدند. این اقدام در آن زمان با انتقاد کسانی مواجه شد که معتقد بودند که این ترتیبات ایران را به بازاری برای اقلام با کیفیت پائین هند تبدیل می‌کند.

آقای دارمندرا گفته است که لازم است با افزودن کالاهای جدید به فهرست مبادلات تجاری دو کشور، حجم مبادلات افزایش یابد.

او به خصوص بر ادامه همکاری هند و ایران برای توسعه بندر چابهار تاکید نهاد. این طرح تا کنون از تحریم ایالات متحده معاف بوده است.

و خدمات کالاها و مجموع را تحت معیشتی در افزایش بیشتر شرایط خارجی رشد شد مردم زد دلالان قرار به وانت 151 3 را از ارزانتر سایپا وضعیت قیمت تورم قاچاق موجب داد. سوخت و مطلوب خارجی در همچنین آن رقم کشور تأمین دوم آن در دامن با داخلی سال و از اعم شود.یمت قیمت‌ها الشعاع باشد، تورم می نیمه زنند.حو ن افزایش


مرجع خبر: آفتاب - اقتصادی
با ایران به با , کالا داد هند به , کالا مبادله ایران با , داد هند با با , مبادله با کالا با , مبادله با کالا ایران , ایران هند به کالا
- محرم و میلیون‌ها "ظرف یکبار مصرف پلاستیکی"
- یک میلیون کارت سوخت همچنان در پست معطل است
- قدردانی وزیر میراث‌فرهنگی از حسن اعتماد رئیس‌جمهوری
- نوبخت: لایحه بودجه سال 99 تاخیر نخواهد داشت / تقدیم بودجه شرکت‌ها یک ماه زودتر از موعد به مجلس
- قیمت طلا 6 دلار گران شد
- مهلت پزشکان برای نصب کارتخوان تمدید خواهد شد؟
- دلایل کاهش نرخ دلار و سکه چیست؟
- امکان انتقال نفت ایران از طریق بنادر شبه جزیره کریمه
- قیمت تمام شده «پراید» 5 میلیون تومان است؟
- 5 سناریوی اصلی کاهش قیمت دلار
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای raftan.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:raftan.ir